CSFRAGURI
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

CSFRAGURI


 
AcasaPortalUltimele imaginiÎnregistrareConectare

 

 Eliminare Ecou Microfon

In jos 
5 participanți
AutorMesaj
bozioru
Administrator
Administrator
bozioru


Membru din Membru din : 01/02/2011
Mesaje Mesaje : 2922
Localitate Localitate : C:\WINDOWS\system32
Varsta Varsta : 31

Eliminare Ecou Microfon Empty
MesajSubiect: Eliminare Ecou Microfon   Eliminare Ecou Microfon Icon_minitimeDum Mar 06, 2011 10:30 am

Ecoul propriei voci în căşti atunci când telefonezi via Internet este un inconvenient des întâlnit. Cauza problemei este o configurare incorectă a plăcii de sunet.
În Windows XP intră în Control Panel şi dă un dublu click pe icon-ul Sounds and Audio Devices şi, în fereastra deschisă, apasă pe butonul Advanced aflat la secţiunea Device Volume a registrului Volume. Se deschide o nouă fereastră, Volume Control, unde alegi Properties din meniul Options. Bifează din lista care este afişată instantaneu varianta Microphone şi confirmă cu OK. În fereastra Volume Control bifează şi opţiunea Mute din dreptul mixerului dedicat microfonului şi, astfel, ecoul a dispărut.
Sus In jos
FaST
Membru
Membru



Membru din Membru din : 05/03/2011
Mesaje Mesaje : 65
Varsta Varsta : 31

Eliminare Ecou Microfon Empty
MesajSubiect: Re: Eliminare Ecou Microfon   Eliminare Ecou Microfon Icon_minitimeDum Mar 06, 2011 6:16 pm

thx pana acum ma jucam cs si cnad vb la microfon pe voiplay se auzea si ecoou acum nu ma ise aude ms mult
Sus In jos
KiLLeR
Membru
Membru



Membru din Membru din : 14/04/2011
Mesaje Mesaje : 85
Localitate Localitate : Satu Mare
Varsta Varsta : 35

Eliminare Ecou Microfon Empty
MesajSubiect: Re: Eliminare Ecou Microfon   Eliminare Ecou Microfon Icon_minitimeDum Mai 15, 2011 3:11 am

Super
Sus In jos
Rumbel
GwE Leader
GwE Leader
Rumbel


Membru din Membru din : 02/02/2011
Mesaje Mesaje : 1108
Localitate Localitate : Timisoara
Varsta Varsta : 28

Eliminare Ecou Microfon Empty
MesajSubiect: Re: Eliminare Ecou Microfon   Eliminare Ecou Microfon Icon_minitimeVin Iun 10, 2011 12:56 am

FaST a scris:
thx pana acum ma jucam cs si cnad vb la microfon pe voiplay se auzea si ecoou acum nu ma ise aude ms mult
Sus In jos
bLiNd.
Membru
Membru
bLiNd.


Membru din Membru din : 29/01/2012
Mesaje Mesaje : 68
Localitate Localitate : Craiova
Varsta Varsta : 28

Eliminare Ecou Microfon Empty
MesajSubiect: Re: Eliminare Ecou Microfon   Eliminare Ecou Microfon Icon_minitimeSam Feb 04, 2012 3:40 am

Nu am aceasta problema dar e bun tutorialul
Sus In jos
Continut sponsorizat





Eliminare Ecou Microfon Empty
MesajSubiect: Re: Eliminare Ecou Microfon   Eliminare Ecou Microfon Icon_minitime

Sus In jos
 
Eliminare Ecou Microfon
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
CSFRAGURI :: Administratie :: Tutoriale-
Mergi direct la: