CSFRAGURI
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

CSFRAGURI


 
AcasaPortalUltimele imaginiÎnregistrareConectare

 

 Tutorial schimbare tema [STEAM]

In jos 
AutorMesaj
bLiNd.
Membru
Membru
bLiNd.


Membru din Membru din : 29/01/2012
Mesaje Mesaje : 68
Localitate Localitate : Craiova
Varsta Varsta : 28

Tutorial schimbare tema [STEAM] Empty
MesajSubiect: Tutorial schimbare tema [STEAM]   Tutorial schimbare tema [STEAM] Icon_minitimeMar Ian 31, 2012 7:01 am

Multi nu stiu cum sa isi schimbe tema la steam , asa ca va spun eu prin acest topic.
Inainte de toate , trebuie sa stiti ca aveti niste teme care vi le pune STEAM la dispozitie , fara sa downloadati nimic sau fara sa puneti nimic in steam sau sa scoateti.
Pentru a schimba tema ( fara sa puneti voi una ) , jos langa ceas aveti iconita STEAM , dati click dreapta pe iconita Steam ( de langa ceas ) --> Settings --> Interface --> Select the skin you wish Steam to use(requires to Steam restart) si dati click pe acea sageata jos , alegeti o tema , dati ok si dupa va spune sa dati restart la Steam si dati ok.
Daca vreti teme proprii , va alegeti o tema de cstrike-planet.com/steamskins/ , o downloadati si aveti o arhiva , o dezarhivati si aveti un folder cu anumite fisiere in el.
Luati acel folder si il puneti in C:\Program Files\Steam\skins , sau unde aveti voi steam instalat ( folderul Steam --> skins ).
Apoi iesiti de tot din STEAM , intrati iar si jos langa ceas aveti iconita STEAM.Click dreapta pe iconita Steam ( de langa ceas ) --> Settings --> Interface --> Select the skin you wish Steam to use(requires to Steam restart) si dati click pe acea sageata jos , alegeti tema pe care va-ti pus-o , dati ok si dupa va spune sa dati restart la Steam si dati ok.
Sus In jos
 
Tutorial schimbare tema [STEAM]
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» [TUTORIAL] Cum sa ai 800 fps !!!
» TUTORIAL RTV
» Schimbare Username Cr1stal -=- PitTBull
» Cea mai tare tema
» Steam prin SmS

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
CSFRAGURI :: Jocuri :: Counter Strike :: Tutoriale-
Mergi direct la: